Tibeti hangterápia

A hangtálak gyönyörű hangrezgése megnyugtat, relaxál, feloldja a blokkokat, feszültségeket, regeneráló, fájdalomcsillapító hatású. A klinikai orvoslás napjainkban a zenét és a hangokat (így a hangtálak alkalmazását is) a következő állapotok, betegségek kezeléséhez tartja hatékony kiegészítő terápiának:

  • stressz hatására kialakult betegségek
  • pszichoszomatikus megbetegedések
  • szellemi fogyatékosság
  • autizmus
  • depresszió
  • pánikbetegség
  • szenvedélybetegségek
  • műtét utáni lábadozás
  • demencia
  • kimerültség, fáradtság
  • iskolai tanulási nehézségek
  • gyermekkori hiperaktivitás.

Gyakran a zene és a hangtálak hangjainak hatására elfojtott érzelmek kerülnek felszínre. Számos terapeuta beszámol arról, hogy a hangtálak használatakor egyes kliensek heves zokogásban törnek ki.

A hangtálak hangjának hatására csökken a testi-lelki feszültséget okozó harag, ingerültség, irígység, háborgás, és helyüket nyugalom és ellazulás veszi át.

Az immunrendszer aktivizálása következtében stimulálja a szervezet öngyógyító folyamatait.

Ellazítja a fáradt, feszült izmokat, ezáltal jótékonyan hat a szervezet keringési és anyagcsere-folyamataira.

Különböző kutatások szerint bizonyos zenei hangok serkentik az endorfinok termelődését, ezáltal csöken a fájdalomérzet és nő a belső öröm.

A hangrezgések sajátos módon hatnak tehát érzelmeinkre, hangulatunkra, de hatással vannak izomtónusunkra, légzésünkre, pulzusunkra, vérnyomásunkra is. A hangterápia alkalmas arra, hogy megteremtse a vágyott harmóniát testünkben, lelkünkben és elménkben.

A hangtálak gazdag vibrációja az auramezőre is pozitív hatást gyakorol.

„Akik sokat hallgatják a hangtálak hangjait, arról számolnak be, hogy egy idő után becsukott szemmel a rezgéseket mint formákat, alakokat, geometriai alakzatokat látják. Kialakul a kapcsolat a formák és a hangok között. Nem ritka, hogy egyidejűleg színek is megjelennek. Az is megesik, hogy szinte látják a hanghullámokat éppen úgy, mint ahogy a víz vagy a homok kirajzolja.”

„A hangfürdő erejét növelhetjük a képzelőerőnk segítségével. Amikor megütjük a hangtálat, képzeljük el a keletkező és kiáradó hangnyalábot úgy, mint egy vonatszerelvényt, melyre rápakolhatjuk az összes bennünk lévő negatív érzést: haragot, dühöt, irígységet, bosszúságot, elégedetlenséget, keserűséget, féltékenységet. Mindent, amitől meg akarunk szabadulni. Jelenítsük meg magunk előtt, amint a vonat elrobog a rakományával, mi pedig itt maradunk, megkönnyebbülve, boldogan, hogy végre megszabadultunk a sok nyomasztó érzéstől.”

Azok a hangtálak, amelyek terápiás célra alkalmasak, általában hét fém ötvözetéből készülnek (nyolc és tizenkét fém használata is előfordul) A hagyomány szerint ezek a fémek a következők: arany, ezüst, réz, vas, ón, cink, higany. Mikroelemek formájában az emberi szervezetben ezen fémek többsége megtalálható.

További érdekességeket olvashatsz a tibeti hangtálakról és a hangterápiáról Bálint Györgyi: Tibeti hangtálak és egészségmegőrzés című könyvében. (G50 kiadó, 2009.)

 

Egy hangterápiás kezelés ára 15.000 Ft.

 

Bejelentkezés: Eőry Emese 06-70-2170465

Várlak szeretettel!